Вікна для шумних районів

Якщо ви живете недалеко від автотраси, вокзалу або приватного сектора з постійним гавкотом собак, в вашому домі все одно можна створити атмосферу тиші й затишку. А оскільки одним із джерел, через які шум проникає в будинок, виступають саме вікна — то на їх шумоізоляційні характеристики варто звернути увагу при виборі або заміні.

Спершу варто розібратися, який рівень шуму можна вважати прийнятним:

На вулиці великого міста гучність шуму може сягати 60-100 дБ і більше.

Згідно з діючими нормативами, максимальний рівень шуму в квартирі не повинен перевищувати 55 дБ вдень, і 45 дБ вночі.

Зона комфорту для людини — 30-40 дБ: при такому акустичному навантаженні наш організм може продуктивно працювати і повноцінно відпочивати.

Забезпечити зниження гучності вуличного шуму до прийнятних значень допоможе підбір вікон в оптимальній комплектації і правильна їх установка. Ефективність шумоізоляції конструкції залежить від трьох чинників.

Склопакет

Велика площа скління сучасних металопластикових вікон перетворює склопакет в свого роду мембрану, яка сприймає зовнішній шум і передає його всередину приміщення. Знизити гучність шуму можна декількома способами:

 - Використання більш товстого зовнішнього скла. Саме від його товщини переважно залежить ефективність шумоізоляції конструкції. При цьому відмінність в товщині  стекол склопакета створює додаткову перешкоду для поширення звукових хвиль.

 - Використання двокамерного склопакета з різними дистанціями. Навіть звичайні двокамерні склопакети знижують гучність шуму ефективніше, ніж однокамерні. Якщо ж ширина дистанцій буде відрізнятися, то втрати гучності будуть ще більш помітними.

 - Заповнення камер інертним газом. За рахунок більшої в’язкості (в порівнянні з повітрям) аргон значно гірше пропускає звук.

 - Використання триплексу в якості зовнішнього скла. Так, триплекс (конструкція з декількох стекол, поєднаних тонкою, проте міцною полімерною плівкою) зазвичай встановлюють з міркувань безпеки. Але ця пара тонких стекол, з’єднаних нітроцелюлозною плівкою в пружну систему стає гарним звукоізолятором — так що тиша в приміщенні тут стане додатковим бонусом.

Профільна система

Вплив профілю на звукоізоляцію є меншим, ніж у склопакета, але він теж є значним. Ключову роль відіграють такі параметри:

 - Кількість повітряних камер

 - Монтажна ширина профілю

 - Товщина пластикових стінок (особливо зовнішньої)

Чим більше повітряних камер має профіль, тим краще він перешкоджає проникненню шуму. Рекомендуємо замовляти вікно з профілю з п’ятьма-шістьма камерами і монтажною шириною від 70 мм. Такі профілі можна комплектувати широкими склопакетами, що в сумі дає найкращі звукоізоляційні результати.

Замовляючи вікно, краще зупинити свій вибір на шестикамерних системах (комплектується склопакетом 44 мм) або  (склопакети 32 і 40 мм).

Монтаж і регулювання

Одна з основних умов для забезпечення гарної шумоізоляції — професійний монтаж за вимогами ДСТУ та регулювання фурнітури для максимально ефективного притискання стулки до рами:

Монтажний зазор повинен бути заповнений піною без великих порожнин. Піна після полімеризації ефективно знижує гучність шуму, але будь-яка щілина буде пропускати зовнішні звуки всередину.

Наряду із заповненням піною знизити рівень шуму допомагає використання монтажних стрічок — внутрішніх і зовнішніх. При невеликій товщині і малій щільності вони все ж відсікають частину звукових хвиль, так що в приміщенні буде помітно тихіше.

Правильне оформлення укосів допоможе забезпечити комфорт в приміщенні не тільки з точки зору теплоізоляції, але і з позиції шумозахисту. Закладка пористих матеріалів по периметру віконного отвору буде виправданою тоді, коли шум автостради або промислового майданчика за вікном сильно вам докучає.

Нарешті, дуже важливо, щоб стулка була щільно притиснута до рами — саме в закритому положенні вікно забезпечує максимальну шумоізоляцію. Регулювання фурнітури для забезпечення щільного рівномірного притискання повинне проводитися при монтажі — але і при активній експлуатації вікна періодично варто викликати майстра для сервісного обслуговування конструкції.Ефективна звукоізоляція — один з найважливіших аспектів комфорту, який забезпечує металопластикове вікно.

Правильний підбір комплектації конструкції і правильна установка стануть запорукою того, що в будинку, квартирі або офісі з новими вікнами ніякий шум не буде вам докучати.